Farby specjalne

Farby tablicowe, farby do witraży, farby do szkła, farby do świec, efekt szronu, bejce do drewna itp

Farby do zastosowań specjalnych

Zebraliśmy tutaj farby dedykowane do konkretnych, nietypowych powierzchni, takich jak bejce do barwienia drewna, farby do świec, farby do malowania na szkle, barwniki i farby do tkanin, farby tablicowe (zmazywalne powierzchnie do rysowania kredą), tusze.

Podkategorie

 • Farby do szkła i...

  Farby do szkła i porcelany

  Specjalne farby o zwiększonej przyczepności do podłoża, umożliwiające bezpośrednie malowanie na powierzchniach śliskich, takich jak szkło, porcelana, czy plastik. Szczególnym rodzajem takich farb są półtransparentne farby efekt szronu - niezastąpione przy tworzeniu świątecznych lampionów lub ozdabianiu w zimowym klimacie innych przeźroczystych szklanych naczyń oraz powierzchni szklanych. Należy też wspomnieć o kilku liniach nowoczesnych farb akrylowych umożliwiających aplikację na każdej powierzchni (również na szkle i porcelanie). Znajdziecie je w kategorii Farby Akrylowe Matowe: Stamperia Allegro, Cadence Hybrid, FolkArt Multi-Surface.

 • Farby tablicowe (do...

  Farby tablicowe - z efektem tablicy

  W naszych pracach często chcielbyśmy mieć możliwość stworzenia powierzchni, na której można by było coś wielokrotnie napisać. Tabliczki na doniczki, słoiczki z produktami spożywczymi, tablice ścienne to tylko niektóre propozycje. Idealnym sposobem na wykonanie takiej powierzchni są farby z efektem tablicy - umożliwiające wielokrotne pisanie kredą. Każdorazowo napisany tekst może zostać wymazany za pomocą wilgotnej szmatki - tak jak to pamiętamy ze szkoły. Nowoczesne farby tablicowe nie są ograniczone do klasycznej czerni, spotykamy je w wielu ciekawych i oryginalnych kolorach, co sprawia, że idealnie można je dopasować do każdego projektu.

 • Farby do świec Daily ART

  Specjalne farby do świec

  Dzięki dodatkowi parafiny farby te doskonale się nakłada na świece, nie spływają podczas jej spalania, nie kopcą, nie powodują powstania dymu, ani bzydkiego zapachu.

 • Bejce wodne do drewna

  Bejce do drewna, lazury

  W naszej ofercie znajdziecie wyłącznie wodne bejce do drewna, lazury - bezpieczne i bezzapachowe farby przeznaczone do barwienia drewna i zachowujące widoczność struktury słojów drewna. Piękno naturalnego drewna nie ma sobie równych i w wielu przypadkach szkoda zakrywać je za pomocą kryjących farb akrylowych. Fragmenty wybarwione za pomocą bejcy znakomicie wzbogacą każdą pracę decoupage (bejcą można np. wymalować wnętrze szkatułki, drewnianego pudełka, odnawiany mebel lub inny przedmiot ozdabiany ręcznie. Im więcej warstw bejcy nałożymy tym ciemniejszy i bardziej kryjący będzie ostateczny efekt, już jedna warstwa pozwala na uzyskanie efektownie wyglądającej powierzchni.

 • Barwienie tkanin

  Farby i barwniki do tkanin

  Kategoria obejmująca wszystkie preparaty umożliwiające barwienie tkanin. Farby do tkanin umożliwiają malowanie na tkaninach, natomiast barwniki (pigmenty) całkowite ich wybarwienie poprzez płukankę. Ozdobiona tkanina może być delikatnie prana (szczegółowe informacje zawarte są w opisiekażdego z produktów). Do malowania na tkaninach można wykorzystać też zwyczajne farby akrylowe, mieszając je w stosunku 1:1 ze specjalnym medium do tkanin (wyjątkiem są farby metaliczne i kredowe). Możliwe jest dekorowania tkanin za pomocą techniki decoupage - aby w bezpieczny sposób przykleić i zabezpieczyć papierowy motyw na tkaninę, należy użyć specjalnego kleju do decoupage na tkaninach.

 • Bejce Color Wash...

  Bejce z perłowym połyskiem? Color Wash!

  Bardzo ciekawa linia wodnych bejc do barwienia drewna i innych powierzchni naturalnych. Bejce Color Wash pięknie barwią powierzchnię drewna, jednocześnie idealnie podkreślając jego naturalną strukturę. Część z nich to klasyczne, matowe bejce, niektóre jednak (oznaczone jako Faux Finish) zawierają dodatek drobno sproszkowanej miki lub brokatu (należy je dobrze wymieszać przed nałożeniem), która sprawia, że pomalowane powierzchnie mienią się metalicznie i perłowo. Wyprodukowane w USA.

 • Tusze rysunkowe

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania