Efekt spękań - crackle

Efekt crackle - jedno i dwuskładnikowe preparaty do spękań w sklepie decoupage

Spękania w decoupage

Spękania (crackle) dodają pracom decoupage efektu postarzenia i wyglądu vintage, nadając ozdobionym przedmiotom charakterystycznego, antycznego wyglądu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno świetnie wyglądające spękania jednoskładnikowe (łatwiejsze dla początkujących), jak i niezawodne spękania dwuskładnikowe, które pod warunkiem poprawnej aplikacji zawsze wychodzą.

Spękania jednoskładnikowe (country)

W technice spękań jednoskładnikowych, ozdabianą powierzchnię malujemy najpierw farbą akrylową, następnie (po jej wyschnięciu) nanosimy preparat do spękań, a na koniec znów farbę (tym razem inny kolor). Zewnętrzna warstwa farby, pękając, odsłoni nam kolor pierwszej z użytych farb.

Spękania dwuskładnikowe

Chcąc wykorzystać spękania dwuskładnikowe, najpierw malujemy powierzchnię warstwą farby - w odróżnieniu od spękań jednoskładnikowych, będzie to już kolor ostateczny. W przypadku tych crackli nie używamy dwóch kolorów farb! Po wyschnięciu farby nakładamy step 1, a po jego wyschnięciu step 2. Po jakimś czasie zaczną pojawiać się spękania - możemy im w tym pomóc, delikatnie ogrzewając powierzchnię nagrzewnicą lub suszarką. Spękania dwuskładnikowe są przeźroczyste, aby je podkreślić wcieramy w nie porporinę lub bitum.

Podkategorie

  • Media do spękań - crackle

    Jak używać preparatów do spękań w pracach decoupage?

    Aplikacja preparatów do spękań jednoskładnikowych nie powinna przysparzać kłopotów, należy jedynie pamiętać o kolejności nanoszenia warstw farby i samego medium. Trochę inaczej jest z preparatami do spękań dwuskładnikowych, które czasami lubią płatać figle. Nie należy jednak się poddawać i starać się jak najlepiej poznac z używanem preparatem. Czasami różnią się one swoimi właściwościami (np. niezbędna grubość nakładanej warstwy, szybkość suszenia), ale po bliższym poznaniu wszystkie one pięknie działają i cieszą nasze oczy.

    Więcej o sposobie aplikacji mediów do spękań dowiecie się tutaj: jak stosować spękania jednoskładnikowe, jak stosować spękania dwuskładnikowe

    Spękania spękaniom nierówne

    W zależności od sposobu nakładania, ale i samego preparatu, uzyskane spękania moga się między sobą różnić. Przykładem mogą być spękania dwuskładnikowe Daily Art, produkowane w trzech odmianach: spękania małe o bardzo drobnej siateczce, spękania duże o siateczce większej i grubszej oraz niesamowite spękania porcelanowe Web, dające efekt bardzo cieniutkich, porcelanowych jakby spękań o dużych polach.

  • Porporiny pasty do spękań

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania