Kleje do decoupage

Najlepsze kleje do decoupage - sprzedajemy tylko to co sami używamy!

Jak wybrać odpowiedni klej do decoupage?

W ofercie naszego sklepu znajdziecie wyłącznie kleje, które zostały przez nas wielokrotnie sprawdzone i sami ich używamy od lat. Dobre kleje do decoupage charakteryzują się idealną, kremową konsystencją (bez grudek) i odpowiednią gęstością. Zbyt gęste lub zdyt rzadkie kleje powodować mogą rozrywanie delikatnych serwetek.  Nie warto tracić czasu na eksperymenty, klejąc za pomocą nieprzeznaczonych do tego celu zamienników - oszczędności z tego są tylko pozorne. Więcej o zaletach korzystania z dobrych jakościowo klejów dowiesz się z naszego kompendium wiedzy o klejach do decoupage z cyklu Akademia decoupage. Decoupage to perfekcja, a ta nie cierpi kompromisów. Stamperia, Pentart, Daily Art, DecoArt - to marki znane od lat i gwarantujące najwyższą jakość.

...

Kleje do zadań specjalnych

Wszystkie przeznaczone do decoupage kleje doskonale nadają się zarówno do przyklejania tradycyjnych serwetek jak i papierów ryżowych (tak naprawdę morwowych!), a nawet grubszych papierów klasycznych. Ich unikalna kompozycja i starannie dobrana gęstość pozwala na bezzmarszczkowe przyklejenie najcieńszych serwetek do decoupage. Nadają się do klejenia na wszystkich powierzchniach, jednak najlepiej sprawdzą się na powierzchniach porowatych np. drewnie. Jeśli interesuje Cię decoupage na szkle, tkaninach lub świecach, użyj klejów specjalnie do tego celu przeznaczonych. W ofercie niektórych producentów znaleźć można klej z werniksem (2w1 Pentartu), a nawet klej, który jest jednocześnie i werniksem i podkładem (3w1 Mod Podge). Znacząco przyśpieszają one pracę, dając zadowalający efekt końcowy. Jeśli komuś zależy jednak na perfekcyjnym wtopieniu motywu z papieru, lepszy efekt dadzą dedykowane do decoupage lakiery i werniksy.

...

Decoupage - techniki klejenia

Jak przykleić serwetkę lub papier ryżowy - to pytanie nurtuje wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z decoupage. Wbrew obawom niektórych, nie jest to wcale trudne. Motywy wycięty z serwetki lub papieru ryżowego przykładamy do ozdabianej powierzchni i na jego powierzchnię pędzelkiem delikatnie nakładamy (lekko wcierając) klej. Przenika on z łatwością przez cieńki papier, który w ten sposób przykleja się do powierzchni. Motywy ze sztywniejszych papierów celulozowych należy wcześniej namoczyć. Większe motywy warto przykleić metodą "na żelazko", któa minimalizuje ryzyko powstania nieefektownych zmarszczek. W tej metodzie klejem smarujemy całą ozdabianą powierzchnię (przedmioty porowate np. drewno dobrze jest przedtem pokryć warstwą podkładu), następnie...  czekamy aż wyschnie. Dopiero na suchy klej przykładamy serwetkę lub papier i delikatnie przyprasowujemy je lekko rozgrzanym (jedna, maksymalnie dwie kropki) żelakiem. Wysoka temperatura żelazka powoduje topienie się kleju pod żelazkiem i stopniowe przyklejanie motywu.

Podkategorie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Produkt dodany do porównania