Blog Categories

Blog Categories

Papier do decoupage

Papiery do decoupage - bogaty wybór i niskie ceny w sklepie Stonogi.pl

Papiery do decoupage, papiery ryżowe - idealne do klejenia, specjalnie dobrane motywy

Najwspanialszą cechą decoupage jest to, że aby tworzyć piekne rzeczy wcale nie musisz mieć wielkich zdolności plastycznych! Kluczem jest znalezienie odpowiedniego motywu do wycięcia. Skąd jednak brać odpowiednie motywy? Ich źródła mogą być dwa: specjalnie zaprojektowane graficznie papiery do decoupage, najczęściej są to delikatne papiery ryżowe (w formacie najczęściej A4, ale bywają i większe) oraz tradycyjne serwetki trójwarstwowe.

Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage

Rodzaje papieru do decoupage

Papiery do decoupage są projektowane specjalnie do tej techniki, często przez profesjonalnych artystów, w wyniku czego znajdujące się na nich motywy są oryginalne i łatwe do wycięcia i wtopienia w tło. Papiery przeznaczone do klejenia w technice decoupage są bardzo delikatne, w pewnym stopniu nawet transparentne, ale jednocześnie mocne, a dzięki wtopionym włóknom nadają ozdabianym powierzchniom ciekawą strukturę i pożądaną nieregularność przy ręcznym odrywaniu kawałków papieru. Do klejenia papierów (i serwetek) najlepiej sprawdza się oryginalny, dedykowany tej technice klej do decoupage, który minimalizuje marszczenie, zapobiega rwaniu i jest bezkwasowy (przyklejany w ten sposób papier nie żółknie nawet po latach). Po naklejeniu wyciętego motywu całość najlepiej jest też pokryć kilkoma warstwami wodnego werniksu do decoupage, co nie tylko zabezpieczy pracę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również spowoduje wtopienie motywu w powierzchnię - taka praca wyglądać więc będzie dużo bardziej naturalnie.

Podkategorie

  • Papier ryżowy ITD...

    Doskonały papier ryżowy o gramaturze 30g/m2 przeznaczony do decoupage. Widoczne włókna dodają atrakcyjności i struktury ozdabianym powierzchniom, olbrzymi wybór wzorów i motywów pozwala na idealne dopasowanie do konkretnej pracy i na każdą okoliczność. Papiery ITD produkowane są w Polsce.

  • Papier ryżowy Stamperia

    Doskonały papier ryżowy do decoupage o gramaturze 28 g/m2. Ciekawa struktura drobnych włókien nadaje efektowny wygląd ozdabianym przedmiotom, a jego właściwości sprawiają, że klejenie przychodzi z łatwością i jest prawdziwą przyjemnością. Mimo że jest bardzo delikatny, łatwo się z nim pracuje, ponieważ jest o wiele bardziej wytrzymały, niż się wydaje. Papiery Stamperii cechuje oryginalne, przepiękne wzornictwo, wzory projektują tak znani projektanci jak Antonis Tzanidakis czy Dorota Kotowicz.

  • Pozostałe papiery do...
  • Papier do transferów

Jest 171 produktów.

Pokazano 1-12 z 171 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania