Serwetki do decoupage

Serwetki do decoupage - największy wybór, mnóstwo wzorów

Serwetki do decoupage na sztuki - setki oryginalnych motywów!

Serwetki to często najlepsze źródło pozyskania idealnego motywu do projektu decoupage. W naszym sklepie wybierzesz spośród kilkuset wzorów serwetek do decoupage, starannie przez nas wyselekcjonowanych i dobranych. Co więcej, nie musisz kupować całych paczek - zamówisz dokładnie tyle serwetek ile Ci trzeba, sprzedajemy je na sztuki. Każdego dnia poszukujemy nowych wzorów, wiec aby Wasze wyszukiwania uczynić prostszymi i bardziej efektywnymi, całą ofertę serwetek podzieliliśmy na kategorie. Serwetki w róże, serwetki w kwiaty, motywy dziecięce, i podróżnicze, serwetki z motylami i ptakami, najpopularniejsze serwetki vintage - każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaka powinna być serwetka przeznaczona do decoupage?

Praktycznie każda tradycyjna serwetka nadaje się do decoupage, jednak przy wyborze zwróć uwagę na ich jakość. Kiepskiej jakości pigmenty używane do produkcji niektórych bardzo budżetowych serwetek mają tendencję do rozpuszczania się pod wpływem kleju lub lakieru i powodować, że naklejone wzory nie będą wyglądać zbyt estetycznie. Jeśli nie jesteś pewna jak się zachowa wybrana przez Ciebie serwetka w towarzystwie mediów do decoupage, niewielki jej fragment wypróbuj wcześniej na dodatkowym kawałku drewna lub innego materiału.

Jak przykleić serwetkę w technice decoupage?

Przede wszystkim pamiętajmy, że serwetki są trójwarstwowe, natomiast zadrukowana jest tylko jedna z tych warstw. Dlatego przed przystąpieniem do właściwego klejenia należy pozostałe warstwy oddzielić. Serwetek nie należy wcześniej moczyć! Wybrany motyw można z serwetki wyciąć nożyczkami, ale w większości przypadków dużo lepszy efekt osiągnięmy wydzierając go delikatnie palcami. Wybierając serwetkę zastanwómy się czy posiadamy odpowiedni odcień farby, tak aby przejście między papierem a farbą było jak najmniej widoczne. Serwetkę można przykładać bezpośrednio na powierzchnię lub na cieńką warstwę kleju. W tym pierwszym przypadku klej nakładamy na serwetkę, przyciskając ją delikatnie np. pędzelkiem gąbkowym, lub czystą szmatką. Używaj dobrego kleju do decoupage o optymalnej gęstości. Dzięki temu serwetka przyklei się dobrze, jednocześnie nie ryzykując rozerwania delikatnej serwetki przy próbie rozprowadzenia zbyt gęstego kleju. Po zakończeniu pracy całość zalakieruj. Im więcej warstw lakieru zastosujesz, tym lepiej wydarty z papieru motyw wtopi się w tło, a jego krawędzie staną się niewidoczne. Do decoupage najczęściej używamy lakierów i werniksów wodnych oraz poliuretanowych (jeśli przedmiot będzie narażony na warunki atmosferyczne lub poza decoupage zastosowane były również złocenia lub porporiny).

Podkategorie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Produkt dodany do porównania