Mgiełki

Czym są mgiełki i dlaczego warto ich używać nie tylko w pracach mixed media?

W jednym zdaniu, mgiełki to rodzaj wodnych, pernamentnych farbek w spray'u przypominających w działaniu akwarele, doskonale mieszających się z wodą i ze sobą nawzajem. Dzięki tym cechom za pomocą mgiełek uzyskać można bardzo efektowne wrażenie przejść kolorystycznych, cieniowań, naturalnie wyglądających plam, kleksów i rozwodnionych smug. Mgiełki znakomicie sprawdzają się w mixed mediach np. do koloryzowania tła strukturalnego, ale z powodzeniem można je wykorzystać również w decoupage, gdzie mogą służyć jako zamiennik bejcy do surowego drewna lub do nieregularnego opryskania gotowej pracy kontrastowym kolorem bejcy (świetnie sprawdza się tu szczoteczka do zębów!), co jest świetnym sposobem na jej postarzenie i nadanie efektu naturalnej antyczności. Mgiełki to również doskonały pomysł na barwienie tkanin. Można nimi pryskać bezpośrednio na ozdabianą tkaninę, tworząc ciekawe, nieregularne i bardzo kolorowe plamy, lub przez szablon, co pozwala na uzyskanie konkretnych wzorów. Więcej o różnych aspektach zastosowania mgiełek w rozmaitych technikach handmade przeczytacie na naszym blogu!

lg-b-da_vintagesprays.jpg

Podkategorie

Jest 40 produktów.

Pokazano 1-12 z 40 pozycji

Aktywne filtry

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glimmer Spray, copper - miedź, 30 ml

  Cena podstawowa 9,76 zł Cena 2,93 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glimmer zawiera metaliczny lub perłowy pigment nadający połysk. Kolor: metaliczny miedź. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glimmer Spray, mother of pearl - perła, 30 ml

  Cena podstawowa 9,76 zł Cena 2,93 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glimmer zawiera metaliczny lub perłowy pigment nadający połysk. Kolor: perłowy. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glimmer Spray, pearl red - perłowy czerwony, 30 ml

  Cena podstawowa 9,76 zł Cena 2,93 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glimmer zawiera metaliczny lub perłowy pigment nadający połysk. Kolor: czerwony perłowy. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 120 Black - czarna, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: black - czarna. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 185 Melted Chocolate, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: chocolate - czekoladowa. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 316 Pine Green, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: pine green - zieleń sosny. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 353 Teal, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: teal - morski, zielonomodry. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 1 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 360 Violet, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: violet - fioletowy. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 1 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 375 Aubergine, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: aubergine - oberżyna. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 390 Scarlet, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: scarlet - szkarłatny. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 808 Grey, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: grey - szary. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

 • 0 Review(s)

  Mgiełka Daily Art, Mixed Media Glossy Ink Spray, 870 Deep Pink, 30 ml

  Cena podstawowa 7,24 zł Cena 2,17 zł -70%

  Wodna farba przeznaczona do technik mixed media, pozwalająca na uzyskanie efektu wielokolorowego tła, pełnego plam, kleksów u przebarwień. Seria Glossy to mgiełki o wykończeniu błyszczącym. Kolor: deep pink - ciemnoróżowy. Buteleczka z aplikatorem. 30 ml. Producent Daily Art.

Produkt dodany do porównania