Filtruj według

Marka

Marka

Blog Categories

Blog Categories

FORMY DO ODLEWÓW 3D

Foremki silikonowe, odlewy gipsowe - do decoupage i scrapbookingu

Foremki 3D do decoupage i scrapbookingu

Rodzaje foremek używanych do odlewów: formy silikonowe, plastikowe formy do gipsu

Foremki do odlewów gipsowych i formy silikonowe pozwalają na uzyskanie bardzo zróżnicowanych dekorów gotowych do dalszego ozdabiania i wykorzystania w projektach handmade. Bardzo popularne są obecnie foremki silikonowe, dzięki swoim niewielkim rozmiarom, łatwości tworzenia odlewów (wycisków) i ogromnej różnorodności motywów. Dzięki nim uzyskujemy stosunkowo niewielkie odlewy dogodne do zastosowania zarówno w decoupage jak i scrapbookingu. Pierwotnie ten rodzaj foremek używany był w cukiernictwie, większość z nich nadaje się do pracy z żywnością, tak więc nie ma przeszkód, aby po dokładnym umyciu z pasty użyć ich również w kuchni :)

Formy do odlewów gipsowych wykonane są z plastiku i zazwyczaj pozwalają na uzyskanie znacznie większych motywów. Ich odmianą są również plastikowe, cieniutkie i wielkoformatowe, bardzo dekoracyjne foremki Stamperii w formacie A5, które pozwalają na uzyskanie dużych, prostokątnych wycisków o bardzo dużej ilości szczegółów, idealnych na tło - świetnie nadają się do projektów mixed media lub np. do zdobienia dużych powierzchni (nakleja się na nie całe wyciski). Używając tych form należy jednak pamiętać, żeby użyć past i mas elastycznych, niepąkających. Odpada tu gips, idealne będą lekkie pasty do modelowania Stamperii lub Pentartu lub pasty do szablonów Daily Art.

.

Czym wypełniać formy do odlewów?

Na rynku istnieje mnóstwo materiałów służących do wypełniania form 3D. Najstarszym jest po prostu gips, który po rozpuszczeniu w wodzie świetnie nadaje się do tworzenia szczególnie dużych odlewów. Do technik dekoracyjnych stworzono specjalną, bardzo gładką i jasną odmianę gipsu, zwaną gipsem alabastrowym. Do wykonania odlewów 3D można również z powodzeniem wykorzystać przeróżne, dostępne w handlu pasty strukturalne, różniące się kolorem, strukturą i ciężkością. W przypadku foremek silikonowych doskonale sprawdzi się masa superlekka, pasta samoutwardzalna DAS i różnego typu pasty strukturalne: lekkie pasty do modelowania, pasty do szablonów itp. Te ostatnie, jako jedyne poradzą sobie przy cieńkich i wielkoformatowych foremkach plastikowych wymyślonych przez Stamperię. Formy silikonowe można też wypełniać żywicą epoksydową (otrzymujemy wtedy przeźroczysty odlew) lub nawet klejem na gorąco czy medium żelowym.

Podkategorie

Jest 73 produktów.

Pokazano 1-12 z 73 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania