Blog Categories

Blog Categories

FARBY

Farby nie tylko do decoupage - mamy kolor, którego szukasz!

Farby artystyczne - świetny wybór dla hobbystów!

W naszym sklepie tylko osobiście przez nas sprawdzone i cenione marki. Szczególnie skupiamy się na farbach akrylowych -  poszukiwanych przez kreatywnych hobbystów, osoby zajmujące się decoupage, dekoracjami home decor, stylizacją mebli. Znajdziecie u nas szeroki wybór najlepszych farb wiodących marek na rynku: Daily Art, Plaid, Stamperia, Pentart, Renesans, Cadence, DecoArt czy Talens. Wszystkie one cechuje znakomita jakość i piękne kolory, co czyni je  doskonałym wyborem zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Co wybredniejsi znajdą u nas również farby kredowe, akwarele i gwasze, konturówki i perełki w płynie, farby do tkanin i do szkła (w tym hit sezonu zimowego - efekt szronu), a także farby olejne.

Podkategorie

 • Farby akrylowe

  Farby akrylowe - najpopularniejszy rodzaj farb

  Farby akrylowe to bardzo popularny rodzaj farb, o bardzo szerokim spektrum zastosowań, od budownictwa, przez poligrafię, na rękodziele, hobby i decoupage skończywszy. Ich cechą charakterystyczną jest woda wykorzystywana w produkcji jako baza (dzięki czemu tak łatwo się mieszają) i spoiwo łączące cząsteczki barwnika - w farbach akrylowych spoiwem są żywice poliakrylowe (im więcej jest żywicy w spoiwie farby, tym jest ona trwalsza i bardziej odporna na rozwarstwianie). Farby akrylowe łączą w sobie najlepsze cechy farb olejnych i akwarelowych. Dzięki swojej gęstości mogą być nakładane grubo - tak jak te pierwsze, oprócz barwy nadając strukturę i relief, natomiast dzięki łatwości rozcieńczania i mieszania, mogą być również nakładane cieńko, wręcz laserunkowo (technika w której pojedyńcza nakłądana warstwa jest częściowo transparentna). Farby przeznaczone dla hobbystów i plastyków często mają w swoim składzie dodatek gumy arabskiej i innych dodatków, które zmieniają ich lepkość i wydłużają czas schnięcia w sposób ułatwiający cieniowanie i tworzenie różnych malarskich efektów. Farby te są bezpieczne w użyciu (nietoksyczne).

  ...

  Rodzaje farb akrylowych - co oznaczają oznaczenia i kody

  W zastosowaniach hobbystycznych najczęściej używa się klasycznych farb akrylowych (najczęściej o wykończeniu matowym, rzadziej satynowym, rzadziej błyszczącym), akrylowych farb kredowych (ultramatowych) i farb metalicznych (często częściowo poliuretanowych, przez co należy bardzo uważać używając ich razem z innymi typowo wodnymi preparatami). Farby akrylowe mogą być całkowicie kryjące (i takich używamy najczęściej), oznaczone zamalowanym kwadracikiem/kółkiem (w opisach angielskich bywają oznaczone różnież słownie jako opaque, półkryjące (kwadraciki/kółka zamalowane do połowy, ang. semi-opaque) lub rzadziej przeźroczyste (kwadraciki lub kółka bez wypenienia, ang. transparent). Im więcej oznaczeń na opakowaniu farby akrylowej tym bardziej taka farba przeznaczona jest dla profesjonalistów - mimo wyższej zazwyczej ceny, do jej produkcji zostały prawdopodobnie użyte lepsze jakościowo półprodukty i pigmenty). Przykładami takich oznaczeń mogą być kody barwników (np. PR101 - syntetyczny czerwony tlenek żelaza, PBR - tlenek żelazowo-manganowy) lub gwiazki/kropki w liczbie od 1 do 3, oznaczające stomień światłoodporności farby, a tym samym trwałości farby. Im ich więcej, tym lepiej.

 • Farby akwarelowe

  Delikatność i ulotność akwareli

  Farby akwarelowe w odróżnieniu od większości innych rodzajów farb, są farbami słabo kryjącymi półtransparentnymi. Z jednej strony umożliwia to uzyskanie niedostępnych dla innych farb efektów delikatności i ulotności, z drugiej jednak praktycznie uniemożliwia dokonywanie poprawek. Każde kolejne muśnięcie pędzlem na raz pomalowanej akwarelą powierzchni będzie doskonale widoczne. Akwarele nie nadają również struktury (są to stosunkowo rzadkie wodne zawiesiny pigmentów) malowanej powierzchni, jednak ze względu na swoją transparentność znakomicie podkreślają strukturę podłoża - papier przeznaczony do malowania akwarelami często ma więc swoją własną, ciekawą i charakterystyczną strukturę (p. bloki do akwareli). Farby akwarelowe umożliwiają za to uzyskanie bardzo ciekawych efektów przenikania barw i efektów przestrzennych wywołanych różną intensywnością koloru. W zastosowaniach hobbystycznych akwarele najczęściej stosuje się w pracach mixedmedia i do kolorowania odbitek stempli używanych w scrapbookingu. Pokrewnymi do typowych akwareli farbami są gwasze, które jednak dają pełne, nietransparentne krycie i bywają nazywane akwarelami kryjącymi.

 • Perełki w płynie

  Perełki w płynie - czym są, jak ich używać?

  Mówiąc krótko, są to gęste farby akrylowe sprzedawane zawsze w buteleczkach z aplikatorem i zawierające w swoim składzie składniki, które zapobiegają rozlaniu się pojedyńczej kropli takiej farby. Idealne perełki w płynie zachowują po aplikacji wypukły, półokrągły kształt i w takiej formie zasychają, tworząc imitację prawdziwej perły. Swoje zastosowanie znajdują w bardzo szerokim zakresie aplikacji hobbystycznych i profesjonalnych, począwszy od scrapbookingu i ręcznego wyrobu kartek, poprzez klasyczny decoupage i dekoracje home decor, na zaawansowanych pracach mixed media kończąc. Perełki w płynie najlepiej aplikować na podłoża porowate (drewno, papier), przed ich ewentualnym lakierowaniem (lakierowanie zwiększa poślizg podłoża, co może powodować rozlewanie nałożonej kropli).

 • Konturówki

  Farby konturowe - do reliefów i napisów

  Konturówki to szczególny rodzaj farby akrylowej o dużej gęstości, umieszczonej w buteleczce z precyzyjnym aplikatorem, nierozlewającej się i umożliwiającej tworzenie bardzo precyzyjnych linii i napisów. Dzięki temu w takich technikach jak decoupage czy scrapbooking możliwe jest tworzenie ozdobnych reliefów, zawijasków i dowolnych dekoracji, a także dowolnych, spersonalizowanych napisów. Jakość farby konturowej zależy od właściwości farby (gęstości, zdolności do tworzenia cieńkich, nierozlewających się linii) i odpowiednio precyzyjnego aplikatora. Jeśli zależy nam na uzyskaniu bardzo cieńkich linii lepiej używać droższych, ale bardziej precycyjnych farb w metalowych tubkach z aplikatorem. W naszej ofercie znajdziecie tylko bardzo dobre jakościowo konturówki, zarówno o grubszej linii (Daily Art), jak i bardziej precyzyjne (Pentart i Amsterdam/Decorfin Talens).

 • Farby olejne

  Farby olejne - najwyższa malarska jakość

  Malowanie za pomocą farb olejnych to jedna z najstarszych technik malarskich, dająca olbrzymie, niespotykane gdzie indziej możliwości. Farby olejne cechują świetne właściwości kryjące, ale również zdolność do malowania laserunkowego i przenikania kolorów. Dzięki dużej gęstości pozwalają one na łatwe tworzenie tekstur i malowanie w technice impasto. Szczególnie powinny zwrócić uwagę na ten rodzaj farb osoby zajmujące się technikami mixed media - farby olejowe otwierają drzwi na efekty, które trudno osiągnąć w inny sposób, jednocześnie nie przysparzając większych trudności technicznych. Ważne jest jednak, aby unikać farb olejnych o nieznanym pochodzeniu, najczęściej bardzo tanich farb produkcji chińskiej - farby te produkowane są z bardzo słabych jakościowo półproduktów, z czasem brzydko pękają i tracą kolor. W przypadku farb olejnych jakość farby jest szczególnie ważna. W naszej ofercie znajdziecie farby Van Gogh marki Talens, jednej z najbardziej renomowanych firm plastycznych na świecie, co stanowi gwarancję odpowiedniej ich jakości i klasy.

 • Farby specjalne

  Farby do zastosowań specjalnych

  Zebraliśmy tutaj farby dedykowane do konkretnych, nietypowych powierzchni, takich jak bejce do barwienia drewna, farby do świec, farby do malowania na szkle, barwniki i farby do tkanin, farby tablicowe (zmazywalne powierzchnie do rysowania kredą), tusze.

Jest 397 produktów.

Pokazano 1-12 z 397 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania