Filtruj według

Blog Categories

Blog Categories

Serwetki i papiery

Setki motywów - serwetki do decoupage, papiery ryżowe w ofercie sklepu Stonogi.pl

Serwetki i papiery - najważniejsza rzecz w decoupage

To z nich czerpiemy motywy, to od nich zależy ostateczny wygląd i kolorystyka naszych prac (bo kolor farby dobiera się do motywu). W sklepie Stonogi.pl staramy się dawać naszym Klientom największy wybór wzorów, nadążać za trendami i modami, dbać o jakość tego co Wam oferujemy. Najnowsze dostępne na rynku papiery ryżowe, setki serwetek posegregowanych w kategorie - poszukiwany przez Ciebie motyw już u nas jest. Teraz pora na Ciebie, użyj go i stwórz wspaniałą pracę decoupage :)

Papiery ryżowe - najlepsze do decoupage

Wbrew nazwie, wcale nie są ryżowe, a wytwarzane z rosnącego w Chinach drzewa papierowego. Ten rodzaj papieru cechuje półtransparentność i obecność włókien nadających charakterystyczny wygląd i strukturę. To dzięki tej unikalnej strukturze właśnie, ręcznie wydarte z papieru ryżowego motywy świetnie wpasowują się w tło ozdabianego przedmiotu. Papiery ryżowe są wytrzymałe i pozwalają się lekko naciągać po zamoczeniu, co czyni je idealnym materiałem do decoupage.

Serwetki tradycyjne - bogactwo motywów

Trójwarstwowe tradycyjne serwetki to również doskonałe źródło motywów do prac decoupage, jednak należy przy nich pamiętać żeby przyklejać tylko jedną, zewnętrzną warstwę. Serwetki to materiał bardzo delikatny i cieńki, pracując z nim należy korzystać z najlepszych klejów - minimalizujących ryzyko przedarcia, a po nałożeniu na powierzchnię ewentualne marszczenie.

Podkategorie

 • Papier do decoupage

  Decoupage - co przykleić?

  Podstawą decoupage jest wybór odpowiedniego motywu wyciętego z papieru lub serwetki. Skąd jednak brać odpowiednie motywy? Ich źródła mogą być dwa: specjalne, papiery do decoupage, produkowane z papieru zwykłego lub ryżowego (w formacie najczęściej A4, ale bywają i większe) oraz zwyczajne serwetki trójwarstwowe.

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage Znajdujące się w ofercie sklepu papiery do decoupage są projektowane specjalnie do tej techniki, często przez artystów i drukowane na szczególnie odpowiednim materiale jakim jest papier ryżowy. Przy przyklejaniu zarówno papierów jak i serwetek najlepiej sprawdza się oryginalny klej do decoupage, który minimalizuje marszczenie, zapobiega rwaniu i gwarantuje bezkwasowość (przyklejany w ten sposób papier nie żółknie nawet po latach). Po naklejeniu wyciętego motywu całość najlepiej jest też pokryć kilkoma warstwami wodnego lakieru do decoupage, co nie tylko zabezpieczy pracę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również spowoduje wtopienie motywu w powierzchnię - taka praca wyglądać więc będzie dużo bardziej naturalnie.

 • Serwetki do decoupage

  Jak przykleić serwetkę w technice decoupage?

  Przede wszystkim pamiętajmy, że serwetki są trójwarstwowe, natomiast zadrukowana jest tylko jedna z tych warstw. Dlatego przed przystąpieniem do właściwego klejenia należy pozostałe warstwy oddzielić. Serwetek nie należy wcześniej moczyć! Wybrany motyw można z serwetki wyciąć nożyczkami, ale w większości przypadków dużo lepszy efekt osiągnięmy wydzierając go delikatnie palcami. Wybierając serwetkę zastanwómy się czy posiadamy odpowiedni odcień farby, tak aby przejście między papierem a farbą było jak najmniej widoczne. Serwetkę można przykładać bezpośrednio na powierzchnię lub na cieńką warstwę kleju. W tym pierwszym przypadku klej nakładamy na serwetkę, przyciskając ją delikatnie np. pędzelkiem gąbkowym, lub czystą szmatką. Używaj dobrego kleju o optymalnej gęstości. Dzięki temu serwetka przyklei się dobrze, jednocześnie nie ryzykując rozerwania delikatnej serwetki przy próbie rozprowadzenia zbyt gęstego kleju.

  Jak wybrać serwetkę?

  W naszej ofercie znajduje się kilkaset wzorów serwetek, starannie dobranych pod kątem przydatności do decoupage. U nas nie ma brzydkich serwetek! Aby Wasze wyszukiwania uczynić prostszymi i bardziej efektywnymi całą ofertę serwetek do decoupage podzieliliśmy na kategorie. Praktycznie każda serwetka jest odpowiednia do decoupage, jednak przy wyborze zwróć uwagę na producenta. Przy tanich serwetkach mało znanych producentów istnieje ryzyko, że w ich produkcji zastosowano słabej jakości papier, trudny do obróbki decoupage i kiepskie barwniki, które pod wpływem kleju lub lakieru będą tworzyć plamy. Jeśli nie jesteś pewna jak się zachowa wybrana przez Ciebie serwetka w towarzystwie mediów do decoupage, niewielki jej fragment wypróbuj wcześniej na dodatkowym kawałku drewna lub innego materiału.

Jest 771 produktów.

Pokazano 1-12 z 771 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania