Filtruj według

Blog Categories

Blog Categories

Serwetki i papiery

Setki motywów - serwetki do decoupage, papiery ryżowe w ofercie sklepu Stonogi.pl

Serwetki i papiery - najważniejsza rzecz w decoupage

To z nich czerpiemy motywy, to od nich zależy ostateczny wygląd i kolorystyka naszych prac (bo kolor farby dobiera się do motywu). W sklepie Stonogi.pl staramy się dawać naszym Klientom największy wybór wzorów, nadążać za trendami i modami, dbać o jakość tego co Wam oferujemy. Najnowsze na rynku papiery ryżowe, setki serwetek posegregowanych w kategorie - poszukiwany przez Ciebie motyw już u nas jest. Teraz pora na Ciebie, wykorzystaj go i stwórz wspaniałą pracę decoupage :)

Papiery ryżowe - najlepsze do decoupage

Wbrew nazwie, wcale nie są ryżowe, a wytwarzane z rosnącego w Chinach drzewa papierowego. Ten rodzaj papieru cechuje półtransparentność i obecność włókien nadających charakterystyczny wygląd i strukturę. To dzięki tej unikalnej strukturze właśnie, ręcznie wydarte z papieru ryżowego motywy świetnie wpasowują się w tło ozdabianego przedmiotu. Papiery ryżowe są wytrzymałe i pozwalają się lekko naciągać po zamoczeniu, co czyni je idealnym materiałem do decoupage.

Serwetki tradycyjne - bogactwo motywów

Trójwarstwowe tradycyjne serwetki to również doskonałe źródło motywów do prac decoupage, jednak należy przy nich pamiętać żeby przyklejać tylko jedną, zewnętrzną warstwę. Serwetki to materiał bardzo delikatny i cieńki, pracując z nim należy korzystać z najlepszych klejów - minimalizujących ryzyko przedarcia, a po nałożeniu na powierzchnię ewentualne marszczenie.

Podkategorie

 • Papier do decoupage

  Papiery do decoupage, papiery ryżowe - idealne do klejenia, specjalnie dobrane motywy

  Najwspanialszą cechą decoupage jest to, że aby tworzyć piekne rzeczy wcale nie musisz mieć wielkich zdolności plastycznych! Kluczem jest znalezienie odpowiedniego motywu do wycięcia. Skąd jednak brać odpowiednie motywy? Ich źródła mogą być dwa: specjalnie zaprojektowane graficznie papiery do decoupage, najczęściej są to delikatne papiery ryżowe (w formacie najczęściej A4, ale bywają i większe) oraz tradycyjne serwetki trójwarstwowe.

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage

  Rodzaje papieru do decoupage

  Papiery do decoupage są projektowane specjalnie do tej techniki, często przez profesjonalnych artystów, w wyniku czego znajdujące się na nich motywy są oryginalne i łatwe do wycięcia i wtopienia w tło. Papiery przeznaczone do klejenia w technice decoupage są bardzo delikatne, w pewnym stopniu nawet transparentne, ale jednocześnie mocne, a dzięki wtopionym włóknom nadają ozdabianym powierzchniom ciekawą strukturę i pożądaną nieregularność przy ręcznym odrywaniu kawałków papieru. Do klejenia papierów (i serwetek) najlepiej sprawdza się oryginalny, dedykowany tej technice klej do decoupage, który minimalizuje marszczenie, zapobiega rwaniu i jest bezkwasowy (przyklejany w ten sposób papier nie żółknie nawet po latach). Po naklejeniu wyciętego motywu całość najlepiej jest też pokryć kilkoma warstwami wodnego werniksu do decoupage, co nie tylko zabezpieczy pracę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również spowoduje wtopienie motywu w powierzchnię - taka praca wyglądać więc będzie dużo bardziej naturalnie.

 • Serwetki do decoupage

  Serwetki do decoupage - setki motywów w sklepie internetowym!

  W naszej ofercie znajduje się kilkaset wzorów serwetek sprzedawanych na sztuki, starannie dobranych pod kątem przydatności do techniki decoupage. U nas nie ma brzydkich serwetek! Aby Wasze wyszukiwania uczynić prostszymi i bardziej efektywnymi całą ofertę serwetek do decoupage podzieliliśmy na kategorie. Serwetki w róże, serwetki w kwiaty, motywy dziecięce, i podróżnicze, serwetki z motylami i ptakami, najpopularniejsze serwetki vintage - każdy znajdzie coś dla siebie. Praktycznie każda tradycyjna serwetka nadaje się do decoupage, jednak przy wyborze zwróć uwagę na ich jakość i renomę producenta. Przy tanich serwetkach mało znanych producentów istnieje ryzyko, że w ich produkcji zastosowano słabej jakości papier, trudny do obróbki decoupage i kiepskie barwniki, które pod wpływem kleju lub lakieru będą tworzyć plamy. Jeśli nie jesteś pewna jak się zachowa wybrana przez Ciebie serwetka w towarzystwie mediów do decoupage, niewielki jej fragment wypróbuj wcześniej na dodatkowym kawałku drewna lub innego materiału.

  Jak przykleić serwetkę w technice decoupage?

  Przede wszystkim pamiętajmy, że serwetki są trójwarstwowe, natomiast zadrukowana jest tylko jedna z tych warstw. Dlatego przed przystąpieniem do właściwego klejenia należy pozostałe warstwy oddzielić. Serwetek nie należy wcześniej moczyć! Wybrany motyw można z serwetki wyciąć nożyczkami, ale w większości przypadków dużo lepszy efekt osiągnięmy wydzierając go delikatnie palcami. Wybierając serwetkę zastanwómy się czy posiadamy odpowiedni odcień farby, tak aby przejście między papierem a farbą było jak najmniej widoczne. Serwetkę można przykładać bezpośrednio na powierzchnię lub na cieńką warstwę kleju. W tym pierwszym przypadku klej nakładamy na serwetkę, przyciskając ją delikatnie np. pędzelkiem gąbkowym, lub czystą szmatką. Używaj dobrego kleju do decoupage o optymalnej gęstości. Dzięki temu serwetka przyklei się dobrze, jednocześnie nie ryzykując rozerwania delikatnej serwetki przy próbie rozprowadzenia zbyt gęstego kleju. Po zakończeniu pracy całość zalakieruj. Im więcej warstw lakieru zastosujesz, tym lepiej wydarty z papieru motyw wtopi się w tło, a jego krawędzie staną się niewidoczne. Do decoupage najczęściej używamy lakierów i werniksów wodnych oraz poliuretanowych (jeśli przedmiot będzie narażony na warunki atmosferyczne lub poza decoupage zastosowane były również złocenia lub porporiny).

Jest 657 produktów.

Pokazano 1-12 z 657 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania