Filtruj według

Blog Categories

Blog Categories

Serwetki i papiery

Setki motywów - serwetki do decoupage, papiery ryżowe w ofercie sklepu Stonogi.pl

Serwetki i papiery to w decoupage rzecz najważniejsza! To z nich czerpiemy motywy, to od nich zależy ostateczny wygląd i kolorystyka naszych prac. W sklepie Stonogi.pl staramy się dawać naszym Klientom największy wybór wzorów, nadążać za trendami i modami, dbać o jakość tego co Wam oferujemy. Najlepsze na rynku papiery ryżowe, setki serwetek posegregowanych w kategorie - Twój motyw już u nas jest. Teraz pora na Ciebie :)

Podkategorie

 • Papier do decoupage

  Decoupage - co przykleić?

  Podstawą decoupage jest wybór odpowiedniego motywu wyciętego z papieru lub serwetki. Skąd jednak brać odpowiednie motywy? Ich źródła mogą być dwa: specjalne, papiery do decoupage, produkowane z papieru zwykłego lub ryżowego (w formacie najczęściej A4, ale bywają i większe) oraz zwyczajne serwetki trójwarstwowe.

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage Znajdujące się w ofercie sklepu papiery do decoupage są projektowane specjalnie do tej techniki, często przez artystów i drukowane na szczególnie odpowiednim materiale jakim jest papier ryżowy. Przy przyklejaniu zarówno papierów jak i serwetek najlepiej sprawdza się oryginalny klej do decoupage, który minimalizuje marszczenie, zapobiega rwaniu i gwarantuje bezkwasowość (przyklejany w ten sposób papier nie żółknie nawet po latach). Po naklejeniu wyciętego motywu całość najlepiej jest też pokryć kilkoma warstwami wodnego lakieru do decoupage, co nie tylko zabezpieczy pracę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również spowoduje wtopienie motywu w powierzchnię - taka praca wyglądać więc będzie dużo bardziej naturalnie.

 • Serwetki do decoupage

  Serwetki do decoupage - jest w czym wybierać!

  Klasyczne serwetki, spotykane na przyjęciach i do dekoracji stołu, robią też zawrotną karierę jako nieograniczone wręcz źródło doskonałych motywów do decoupage. Ich olbrzymia różnorodność powoduje, że można znaleźć wśród nich motyw odpowiedni do każdej okazji i odpowiadający każdemu gustowi. Poza klasycznymi motywami kwiatów i ziół, dużą popularnością cieszą się serwetki dziecięce, ze zwierzętami, z motywami podróżniczymi, reprodukcjami dzieł sztuki. Osobną kategorię stanowią stworzone specjalnie do decoupage serwetki firmy Sagen z romantycznymi motywami wiktoriańskich dziewcząt, dzieci i róż. W ofercie naszego sklepu, aby ułatwić Wam wyszukiwanie, serwetki zostały pogrupowane w kategorie tematyczne (choć nie zawsze jest to łatwe i jednoznaczne). Nieograniczona oferta serwetek do decoupage

  Nieograniczona oferta serwetek do decoupage

  Jak kleić serwetkę?

  Stosując w technice decoupage serwetki należy pamiętać, że w odróżnieniu do papierów do decoupage (które są jednowarstwowe) na ozdabiany przedmiot przyklejamy wyłącznie jedną ich warstwę (wierzchnią). Do klejenia serwetek polecamy klej do decoupage firmy Daily Art. Wydarty z serwetki motyw (lub wycięty, ale bardziej naturalny efekt uzyskamy dzięki wydarciu motywu palcami) przykładamy do ozdabianej powierzchni i długimi pociągnięciami pędzla wsmarowujemy w niego klej, jednocześnie wygładzając powierzchnię serwetki i układając ją na powierzchni (w przypadku obłych przedmiotów np. bombek, wydarte z serwetki motywy warto ponadzierać promieniście do środka, celem lepszego ułożenia - należy jednak starać się robić to tak, żeby nie naruszyć głównego widocznego na przyklejanym kawałku motywu np. róży lub sylwetki). Jeśli zdarzy nam się potrzeba naklejenia całej dużej serwetki na odpowiednio dużą powierzchnię, wtedy klejenie taką metodą może okazać się kłopotliwe, a perfekcyjne wygładzenie wręcz bardzo trudne. Wtedy z pomocą przychodzi nam metoda klejenia na żelazko. Najpierw ozdabianą powierzchnię pokrywamy warstwą kleju i... czekamy aż wyschnie. Dopiero wtedy przykładamy do niej serwetkę, nakrywamy pergaminem i delikatnie, za pomocą nagrzanego żelazka (ustawionego jednak na najniższą możliwą temperaturę) przyklejamy, jednocześnie wygładzając.

Jest 739 produktów.

Pokazano 1-12 z 739 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania