Filtruj według

Blog Categories

Blog Categories

Serwetki i papiery

Setki motywów - serwetki do decoupage, papiery ryżowe w ofercie sklepu Stonogi.pl

Serwetki i papiery - najważniejsza rzecz w decoupage

To z nich czerpiemy motywy, to od nich zależy ostateczny wygląd i kolorystyka naszych prac (bo kolor farby dobiera się do motywu). W sklepie Stonogi.pl staramy się dawać naszym Klientom największy wybór wzorów, nadążać za trendami i modami, dbać o jakość tego co Wam oferujemy. Najnowsze dostępne na rynku papiery ryżowe, setki serwetek posegregowanych w kategorie - poszukiwany przez Ciebie motyw już u nas jest. Teraz pora na Ciebie, użyj go i stwórz wspaniałą pracę decoupage :)

Papiery ryżowe - najlepsze do decoupage

Wbrew nazwie, wcale nie są ryżowe, a wytwarzane z rosnącego w Chinach drzewa papierowego. Ten rodzaj papieru cechuje półtransparentność i obecność włókien nadających charakterystyczny wygląd i strukturę. To dzięki tej unikalnej strukturze właśnie, ręcznie wydarte z papieru ryżowego motywy świetnie wpasowują się w tło ozdabianego przedmiotu. Papiery ryżowe są wytrzymałe i pozwalają się lekko naciągać po zamoczeniu, co czyni je idealnym materiałem do decoupage.

Serwetki tradycyjne - bogactwo motywów

Trójwarstwowe tradycyjne serwetki to również doskonałe źródło motywów do prac decoupage, jednak należy przy nich pamiętać żeby przyklejać tylko jedną, zewnętrzną warstwę. Serwetki to materiał bardzo delikatny i cieńki, pracując z nim należy korzystać z najlepszych klejów - minimalizujących ryzyko przedarcia, a po nałożeniu na powierzchnię ewentualne marszczenie.

Podkategorie

 • Papier do decoupage

  Decoupage - co przykleić?

  Podstawą decoupage jest wybór odpowiedniego motywu wyciętego z papieru lub serwetki. Skąd jednak brać odpowiednie motywy? Ich źródła mogą być dwa: specjalne, papiery do decoupage, produkowane z papieru zwykłego lub ryżowego (w formacie najczęściej A4, ale bywają i większe) oraz zwyczajne serwetki trójwarstwowe.

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage

  Przyklejanie motywu wyciętego z papieru do decoupage Znajdujące się w ofercie sklepu papiery do decoupage są projektowane specjalnie do tej techniki, często przez artystów i drukowane na szczególnie odpowiednim materiale jakim jest papier ryżowy. Przy przyklejaniu zarówno papierów jak i serwetek najlepiej sprawdza się oryginalny klej do decoupage, który minimalizuje marszczenie, zapobiega rwaniu i gwarantuje bezkwasowość (przyklejany w ten sposób papier nie żółknie nawet po latach). Po naklejeniu wyciętego motywu całość najlepiej jest też pokryć kilkoma warstwami wodnego lakieru do decoupage, co nie tylko zabezpieczy pracę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również spowoduje wtopienie motywu w powierzchnię - taka praca wyglądać więc będzie dużo bardziej naturalnie.

 • Serwetki do decoupage

  Szukasz serwetki, która uczyni Twój projekt decoupage wyjątkowym? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! Sklep Stonogi.pl posiada w ofercie kilkaset wzorów serwetek, pieczołowicie dobranych pod kątem przydatności do decoupage przez osoby, które same zajmują się zdobieniem w tej technice. U nas nie ma brzydkich serwetek! Aby Wasze wyszukiwania uczynić prostszymi i bardziej efektywnymi całą ofertę serwetek do decoupage podzieliliśmy na kategorie.

Jest 777 produktów.

Pokazano 1-12 z 777 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania