Filtruj według

Blog Categories

Blog Categories

Media i mgiełki

Podkategorie

 • Na sypko - granulki,...
 • Mgiełki

  Czym są mgiełki i dlaczego warto ich używać nie tylko w pracach mixed media?

  W jednym zdaniu, mgiełki to rodzaj wodnych, pernamentnych farbek w spray'u przypominających w działaniu akwarele, doskonale mieszających się z wodą i ze sobą nawzajem. Dzięki tym cechom za pomocą mgiełek uzyskać można bardzo efektowne wrażenie przejść kolorystycznych, cieniowań, naturalnie wyglądających plam, kleksów i rozwodnionych smug. Mgiełki znakomicie sprawdzają się w mixed mediach np. do koloryzowania tła strukturalnego, ale z powodzeniem można je wykorzystać również w decoupage, gdzie mogą służyć jako zamiennik bejcy do surowego drewna lub do nieregularnego opryskania gotowej pracy kontrastowym kolorem bejcy (świetnie sprawdza się tu szczoteczka do zębów!), co jest świetnym sposobem na jej postarzenie i nadanie efektu naturalnej antyczności. Mgiełki to również doskonały pomysł na barwienie tkanin. Można nimi pryskać bezpośrednio na ozdabianą tkaninę, tworząc ciekawe, nieregularne i bardzo kolorowe plamy, lub przez szablon, co pozwala na uzyskanie konkretnych wzorów. Więcej o różnych aspektach zastosowania mgiełek w rozmaitych technikach handmade przeczytacie na naszym blogu!

  lg-b-da_vintagesprays.jpg

 • Pasty
 • Pozostałe mixed media
 • Tusze alkoholowe

  Tusze alkoholowe - gdy chcesz postawić na kolor!

  Prace wykonane w technice mixed media odbierane są wieloma zmysłami. Ich bogata tekstura zachwyca dotyk, a głęboka i bogata kolorystyka wzrok. Zastosowanie tuszy alkoholowych to świetny sposób na uzyskanie przepięknych i mocnych kolorów, co więcej cudownie poprzeplatanych ze sobą, tworzących fenomenalne przejścia tonalne i zaskakujące, unikatowe wzory. Tusze można stosować z różnymi mediami, łącząc ich cechy i uzyskując w ten sposób ich nowe możliwości - z lakierami, werniksami, pastami żelowymi czy żywicami. W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim niezawodne tusze alkoholowe Pentart - trwałe, bogato napigmentowane, w bardzo ciekawej palecie kolorów.

  Do czego można wykorzystać tusze alkoholowe?

  Pierwotne zastosowanie tuszy to barwienie papieru - świetna sprawa jeśli szukasz oryginalnego tła do swoich projektów scrapowych lub prac wykonanych w okolicach scrapbookingu. Takie ozdobne wkładki świetnie sprawdzą się w art journalach i małych formach w rodzaju ATC. Do barwienia papieru najlepiej nadaje się papier przeznaczony do akwareli, gładki i o niskiej wchłanialności. Jednak tusze alkoholowe świetnie sprawdzą się również na innych powierzchniach nieporowatych - znakomity efekt uzyskacie na metalu, szkle, porcelanie czy plastiku, a także, co szczególnie zainteresuje osoby zajmujące się decoupage, odlewach z foremek 3D uzyskiwanych z mas samoutwardzalnych. Przed przystąpieniem do pracy, warto zastanowić się jaki chcemy ostatecznie uzyskać efekt - tusze nie są kryjące i niebagatelne znaczenie dla prezencji ma rodzaj i kolor ozdabianej powierzchni. Ten sam tusz inaczej będzie wyglądać na czarnej powierzchni i na powierzchni jasnej. Dlatego nieodłącznym towarzyszem tuszowania może okazać się czarne gesso - szczególnie dobrze będą czuć się w jego towarzystwie tusze metaliczne.

  Jak nakładać tusze alkoholowe?

  Najlepiej robić to bezpośrednio, za pomocą dołączonego do buteleczki aplikatora - po kropelce. Kropla tuszu z łatwością rozleje się po odpowiednio gładkiej powierzchni, tworząc w tym miejscu cieńką jego warstewkę. Dopóki taka warstwa nie wyschnie, bardzo łatwo można nią manipulować - rozlewać, przesuwać i mieszać z naniesionymi obok innymi kolorami za pomocą pędzelka, patyczka lub dmuchając powietrzem przez słomkę. W ten sposób tworzy się to co w barwieniu tuszami alkoholowymi jest najciekawsze - absolutnie niepowtarzalne połączenia kolorów, przejścia tonalne i w efekcie bardzo oryginalne, intensywne kolorystycznie tła.

  A jeśli tusz alkoholowy wyschnie przed osiągnięciem zamierzonego efektu?

  Nie przejmuj się, tusze alkoholowe schną szybko, ale nie aż tak szybko, żeby nie było czasu się nimi pobawić i uzyskać ciekawe efekty. Jeśli jednak zdarza Ci się, że tusz wysycha za szybko, następnym razem dodaj do niego kroplę specjalnego rozpuszczalnika, który wydłuży jego czas wysychania i pozwoli Ci na większą swobodę w tworzenie efektów.

Jest 91 produktów.

Pokazano 1-12 z 91 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania