Farby akwarelowe

Farby akwarelowe, akwarele - farby wodne w sklepie Stomogi.pl

Delikatność i ulotność akwareli

Farby akwarelowe w odróżnieniu od większości innych rodzajów farb, są farbami słabo kryjącymi półtransparentnymi. Z jednej strony umożliwia to uzyskanie niedostępnych dla innych farb efektów delikatności i ulotności, z drugiej jednak praktycznie uniemożliwia dokonywanie poprawek. Każde kolejne muśnięcie pędzlem na raz pomalowanej akwarelą powierzchni będzie doskonale widoczne. Akwarele nie nadają również struktury (są to stosunkowo rzadkie wodne zawiesiny pigmentów) malowanej powierzchni, jednak ze względu na swoją transparentność znakomicie podkreślają strukturę podłoża - papier przeznaczony do malowania akwarelami często ma więc swoją własną, ciekawą i charakterystyczną strukturę (p. bloki do akwareli). Farby akwarelowe umożliwiają za to uzyskanie bardzo ciekawych efektów przenikania barw i efektów przestrzennych wywołanych różną intensywnością koloru. W zastosowaniach hobbystycznych akwarele najczęściej stosuje się w pracach mixedmedia i do kolorowania odbitek stempli używanych w scrapbookingu. Pokrewnymi do typowych akwareli farbami są gwasze, które jednak dają pełne, nietransparentne krycie i bywają nazywane akwarelami kryjącymi.

Podkategorie

 • Farby wodne Ecoline...

  Ecoliny - gotowe do użycia płynne akwarele

  Firmy Talens nie trzeba przedstawiać profesjonalistom - plastykom, jednak jej produkty z powodzeniem mogą być stosowane również przez hobbystów, dając gwarancję doskonałej jakości i niezawodności. Takim produktem są koncentraty płynnych akwareli z serii Ecoline. Są one łatwe do użycia (wystarczy rozcieńczyć z wodą - w zależności od proporcji uzyskamy bądź delikatne, bardzo pastelowe, jasne kolory, bądź barwy bardziej żywe i wręcz soczyste) i znakomicie mieszalne (należy jedynie pamiętać, żeby nie przenieść kropli jednej farby do słoiczka z inną). Ecoliny najlepiej mieszać w osobnej paletce, poszczególne kolory nakrapiając do osobnych wgłębień kroplomierzem lub strzykawką (np. dołączaną do dziecięcych syropów) i tam dodając wody. Wśród transparentych kolorów farbek Ecoline, znajdziecie również dwa kolory kryjące - białą 100 i złotą 801. Farba biała służy do zwiększania stopnia krycia pozostałych kolorów Ecolin - po zmieszaniu z nią dowolnej innej Ecoliny, ta ostatnia również staje się farbą kryjącą. Farbki wodne Ecoline to świetny wybór do projektów mixed media oraz kolorowania odbitych stempli.

 • Gwasze

  Gwasze - akwarele o właściwościach kryjących

  Specjalnym rodzajem farb akwarelowych (wodnych)gwasze, które w odróżnieniu od typowych akwareli zapewniają pełne krycie podłoża. Wynika to ze składu gwaszy, w którym poza pigmentami, wodą i spoiwem, ważnym czynnikiem jest biały wypełniacz (zapewniający krycie). Dzięki takiemu składowi gwasze łączą w sobie cechy zarówno farb akwarelowych (silnie rozwodnione pracują podobnie do nich), jak i akryli, a nawet farb olejnych (nierozwodnione są całkiem gęste i silnie kryjące). Podstawową zaletą gwaszy w porównaniu z farbami akwarelowymi jest możliwość korekty w dowolnym momencie. Nawet nałożona już farba wyschnie, dodanie wody powoduje, że zaczyna ona ponownie "pracować". Gwasze tak jak akwarele można w sposób nieograniczony rozcieńczać wodą, dzięki czemu możliwe jest tworzenie warstw i przejść tonalnych, a także w łatwy sposób mieszać ze sobą w celu uzyskania nowych kolorów. W przeciwieństwie do akwareli gwasze nierozcieńczone dają również efekt pełnego krycia, przez co możliwe jest stosowanie wcześniejszych szkiców, a nawet budowania struktury. Dzięki większej gęstości gwasze nie mają tak wygórowanych jak akwarele wymagań odnośnie gramatury używanego papieru.

 • Pozostałe akwarele

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania