Tusze alkoholowe

Tusze alkoholowe - gdy chcesz postawić na kolor!

Prace wykonane w technice mixed media odbierane są wieloma zmysłami. Ich bogata tekstura zachwyca dotyk, a głęboka i bogata kolorystyka wzrok. Zastosowanie tuszy alkoholowych to świetny sposób na uzyskanie przepięknych i mocnych kolorów, co więcej cudownie poprzeplatanych ze sobą, tworzących fenomenalne przejścia tonalne i zaskakujące, unikatowe wzory. Tusze można stosować z różnymi mediami, łącząc ich cechy i uzyskując w ten sposób ich nowe możliwości - z lakierami, werniksami, pastami żelowymi czy żywicami. W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim niezawodne tusze alkoholowe Pentart - trwałe, bogato napigmentowane, w bardzo ciekawej palecie kolorów.

Do czego można wykorzystać tusze alkoholowe?

Pierwotne zastosowanie tuszy to barwienie papieru - świetna sprawa jeśli szukasz oryginalnego tła do swoich projektów scrapowych lub prac wykonanych w okolicach scrapbookingu. Takie ozdobne wkładki świetnie sprawdzą się w art journalach i małych formach w rodzaju ATC. Do barwienia papieru najlepiej nadaje się papier przeznaczony do akwareli, gładki i o niskiej wchłanialności. Jednak tusze alkoholowe świetnie sprawdzą się również na innych powierzchniach nieporowatych - znakomity efekt uzyskacie na metalu, szkle, porcelanie czy plastiku, a także, co szczególnie zainteresuje osoby zajmujące się decoupage, odlewach z foremek 3D uzyskiwanych z mas samoutwardzalnych. Przed przystąpieniem do pracy, warto zastanowić się jaki chcemy ostatecznie uzyskać efekt - tusze nie są kryjące i niebagatelne znaczenie dla prezencji ma rodzaj i kolor ozdabianej powierzchni. Ten sam tusz inaczej będzie wyglądać na czarnej powierzchni i na powierzchni jasnej. Dlatego nieodłącznym towarzyszem tuszowania może okazać się czarne gesso - szczególnie dobrze będą czuć się w jego towarzystwie tusze metaliczne.

Jak nakładać tusze alkoholowe?

Najlepiej robić to bezpośrednio, za pomocą dołączonego do buteleczki aplikatora - po kropelce. Kropla tuszu z łatwością rozleje się po odpowiednio gładkiej powierzchni, tworząc w tym miejscu cieńką jego warstewkę. Dopóki taka warstwa nie wyschnie, bardzo łatwo można nią manipulować - rozlewać, przesuwać i mieszać z naniesionymi obok innymi kolorami za pomocą pędzelka, patyczka lub dmuchając powietrzem przez słomkę. W ten sposób tworzy się to co w barwieniu tuszami alkoholowymi jest najciekawsze - absolutnie niepowtarzalne połączenia kolorów, przejścia tonalne i w efekcie bardzo oryginalne, intensywne kolorystycznie tła.

A jeśli tusz alkoholowy wyschnie przed osiągnięciem zamierzonego efektu?

Nie przejmuj się, tusze alkoholowe schną szybko, ale nie aż tak szybko, żeby nie było czasu się nimi pobawić i uzyskać ciekawe efekty. Jeśli jednak zdarza Ci się, że tusz wysycha za szybko, następnym razem dodaj do niego kroplę specjalnego rozpuszczalnika, który wydłuży jego czas wysychania i pozwoli Ci na większą swobodę w tworzenie efektów.

Podkategorie

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania