Plastikowe formy do odlewów

Foremki plastikowe do odlewów gipsowych i tekstur

Foremki plastikowe do odlewów gipsowych i tekstur

Plastikowe formy umożliwiające tworzenie odlewów gipsowych i wycisków z mas plastycznych, to znakomity pomysł na wzbogacenie projektów handmade. W odróżnieniu od foremek silikonowych pozwalają one na tworzenie większych motywów i są tańsze w eksploatacji, ze względu na używany materiał - gips. Powstające z ich pomocą dość duże dekory z łatwością można wykorzystać w projektach mixed media i decoupage, a nawet na poddanych renowacji meblach. W naszej ofercie znajdziecie znakomite foremki Stamperii, projektowanie specjalnie na potrzeby twórców rękodzieła, o bardzo oryginalnym wzornictwie, bogate w deetale i występujące w dwóch zasadniczych rodzajach:

- tradycyjne foremki do odlewów gipsowych - o średniej i dużej grubości, służące do tworzenia dobrze wyodrębnionych pojedyńczych motywów (np. baletki, śniezynka, ozdobna tabliczka), dekorów gipsowych gotowych do użycia w pracach decoupage, mixed media i innych. Żeby zagwarantować dobrą jakość odlewów (duża gładkość), należy używać bardzo dobrej jakości gipsu ceramicznego.

Przykład zastosowania odlewów gipsowych w scrapbookingu - tag

- foremki teksturowe w formacie A5 - bardzo płytkie, o wzorze będącym w zasadzie teksturą zajmującą całą powierzchnię foremki. Wyciski z takiej foremki służą do tworzenia tekstur, które w całości można przykleić na dowolną powierzchnię (blejtram, drewno, szkło itp.), w tym również okrągłą (np. butelka). Z tego powodu nie powinno się stosować do ich wypełniania gipsu (zbyt łatwo się kruszy), a bardziej elastycznych mas lub past, które będą łatwiejsze do wyjęcia, a następnie bardziej wytrzymałe na manipulacje. W foremkach tego typu najlepiej sprawdzą się lekkie masy plastyczne (najlepsza będzie masa superlekka) lub pasty strukturalne dedykowane do pracy z szablonami. Przy wystąpieniu trudności z wyjęciem wycisku z formy, całość można włożyć na kilkanaście minut do zamrażarki - powinno pomóc.

Foremka teksturowa Stamperia i wycisk z pasty do szablonów

Podkategorie

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Produkt dodany do porównania