Kartka z podziękowaniem dla nauczyciela lub wychowawcy, przedszkolanki lub cioci ze żłobka

Posted By: Krzysztof Stobrawa In: Inspiracje On: Comment: 0 Hit: 1116

Ręcznie robiona kartka - najlepszy sposób na podziękowanie

Przerabia to każdy, kto ma dziecko. Rozstanie. Czas, w którym ten nasz najukochańszy skarb trzeba pozostawić pod opieką kogoś obcego. Dla jednych ten czas nadchodzi wcześniej, gdy oddajemy niemal niemowlę do żłobka, dla innych trochę później, gdy roześmiany trzylatek wkracza w zupełnie obcy dla niego z początku świat przedszkola. Za każdym razem jest to zmiana, która wywraca świat dziecka i budzi duże obawy rodziców. Obawiamy się jak sobie nasza pociecha poradzi. Czy będzie chorować, czy żłobkowe ciocie i przedszkolanki będą dbać o nie wystarczająco dobrze, czy będzie się najadać, spać popołudniu i umieć znaleźć się w towarzystwie innych dzieci? Zazwyczaj nasze obawy okazują się bezpodstawne i na wyrost. Dzieci świetnie odnajdują się w żłobkach i przedszkolach, a ciocie i pani przedszkolanki okazują się nimi nie z przypadku, a z prawdziwego powołania. I gdy nadchodzi czas pożegnania, czas w którym dziecko pozostawia za sobą żłobek lub przedszkole, bardzo chcemy podziękować im tak, aby nie miały wątpliwości, że ich praca i oddane w niej serca zostały przez nas docenione. W czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu, naszym zdaniem najlepszym sposobem na okazanie swojej wdzięczności są ręcznie robione kartki z podziękowaniami, bo tylko takie ręcznie robione podziękowania świadczą, że w ich przygotowanie włożono czas, wysiłek i serce. Warto się na to zdobyć, tym bardziej, że scrapbooking to bardzo przyjemna i łatwa do opanowania technika, a powszechna dostępność materiałów do scrapbookingu sprawia, żejest ona  w zasięgu absolutnie każdego kto ma w domu nożyczki, dwie ręce i odrobinę chęci do pracy.

.

Ręcznie robione kartki z podziękowaniami za opiekę w żłobku lub przedszkolu

.

.

.

Pierwszy raz chcę zrobić ręcznie kartkę – od czego mam zacząć?

Przede wszystkim nie bój się, że będziesz musiała samodzielnie wycinać z tektury bazę do swojej kartki i zrobisz to krzywo lub poszarpiesz brzydko jej brzegi. Nie musisz tego tobić! W sklepach, które posiadają w ofercie materiały do scrapbookingu, dostępne są gotowe, wstępnie zbigowane (zagięte w odpowiednim miejscu) bazy do kartek. Jednocześnie możesz się tam zaopatrzyć w odpowiadające im eleganckie tekturowe pudełka, mieszczące kartkę razem z dekoracjami (standardowo mają grubość ok. 2,5 cm), które też zresztą warto w podobny sposób ozdobić - tworzy się wtedy bardzo efektowny komplet. Takie bazy są produkowane w najbardziej popularnych formatach (A6, A5, DL i kwadrat) oraz kolorach (białym, kremowym i kraft – kolorze szarego papieru).

.

Gotowe bazy do kartek pozwalają skupić się na ozdabianiu

.

Następnie zastanów się na jaką okazję jest kartka i dla kogo, bo to od tego najbardziej zależy w jakiej najlepiej wykonać ją stylistyce i kolorystyce. O ile hołdujesz tradycji wybierz niebieskości, jeśli jesteś mamą chłopca, lub pójdź w róże, jeśli jesteś mamą dziewczynki. Producenci papierów do scrapbookingu bardzo często to uwzględniają i te właśnie kolory dominują w typowo dziecięcych kolekcjach. Większość papierów wydawana jest bowiem w kolekcjach – przynajmniej kilku różnych arkuszach papieru, które tworzą stylistyczną i kolorystyczną całość. Zanim jednak podejmiejsz decyzję, przejrzyj również inne dostępne na rynku papiery – jest ich bardzo dużo i są bardzo różnorodne, od tych najbardziej uniwersalnych po zupełnie szalone.Twoja kartka z podziękowaniami nie musi być wcale niebieska ani różowa, tak naprawdę może być całkowicie odjechana i awangardowa – w scrapbookingu wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie oraz od charakteru i temperamentu osoby dla której przygotowujesz podziękowania.

Standardowe papiery do scrapbookingu mają format 30x30 cm, są więc dostatecznie duże, aby wykorzystać je do zrobienia kartki nawet w całości. Większość producentów oprócz standardowych papierów wydaje też bloczki 15x15 cm, a czasem 20x20 cm. Motywy niektórych papierów w standardowym formacie mogą wydać się za duże do kartek i jeśli wpadnie ci w oko taki własnie papier, zapytaj o jego mniejszą wersję.

.

Wśród polskich papierów do scrapbookingu z łatwością znajdziesz typowo dziecięce

.

Gdy wybierzesz już papiery i ustalisz kolorystykę i stylistykę w jakiej ma być zrobiona kartka, oznacza to, że nadszedł czas, aby pomyśleć o dodatkach. Dostępne w sprzedaży gotowe elementy dekoracyjne łatwo pozwalają stworzyć bardzo efektowną kartkę nawet zupełnie początkującym scraperkom. Najczęściej wykorzystuje się gotowe elementy do samodzielnego wycinania z arkusza papieru (wchodzące w skład konkretnych kolekcji) lub już wycięte w procesie produkcji zestawy tzw. die-cutsów, tekturki z beermaty, przepiękne imitacje kwiatów z papieru morwowego, samoprzylepne kryształki lub półperełki, tasiemki i wstążki vintage (np. popularne gnieciuchy).

.

.

Nie mam pomysłu na kartkę, gdzie szukać inspiracji?

Scrapbooking jest bardzo popularny na świecie i w Polsce, a mnóstwo inspiracji i pomysłów na ręcznie robione kartki z łatwością znajdziesz zarówno w popularnych serwisach z filmami, jak i licznych kreatywnych blogach prowadzonych przez prawdziwe fascynatki scrapbookingu i rękodzieła, a także przez reklamujących w ten sposób swoje najnowsze kolekcje producentów papierów. Wśród nich znajdziesz projekty na różnym stopniu zaawansowania, utrzymane w różnych stylizacjach i wykonane na różne okazje. Również i my staramy się inspirować nasze klientki, przy okazji tworząc przegląd dostępnych w naszym sklepie produktów, w tym oczywiście papierów do scrapbookingu, oryginalnych, sprowadzanych przez nas z Tajlandii, ręcznie robionych kwiatków papierowych oraz gotowych baz do robienia kartek. Ilustracją do tego wpisu są ręcznie zrobione kartki z podziękowaniami dla żłobkowych cioć małego Ignasia, wykonane na bazie polskich papierów Craft O’Clock z kolekcji Witaj Chłopczyku. To piękne, klasyczne dziecięce papiery w brązach i niebieskościach, pełne rustykalnych motywów delikatnych kropeczek, przetarć, starych desek i koronek, z łatwymi do wycięcia ulubionymi zabawkami małych chłopców: misiami, ciuchciami i autkami, stylizowanymi w klimacie retro. Więcej rad, podpowiedzi i inspiracji na ręcznie robione kartki znajdziecie w naszym odrębnym wpisie.

.

Samodzielne ozdobienie kartki z podziękowaniami wcale nie jest trudne

Comments

Leave your comment

Produkt dodany do porównania